Kontakt
OM BY NORDIQ
By Nordiq är ett skandinaviskt IT-företag och reseföretag med kontor i Sverige och Danmark. Vi erbjuder digitala lösningar till turist- och upplevelsebranschen som stärker din närvaro online, försäljning, marknadsföring och slutligen skapar större omsättning och intjäning. 

Vi erbjuder innovativa bokningssystem och lösningar till den skandinaviska turistbranschen och har alltid ett finger i luften för att fånga upp nya utvecklingsmöjligheter som kan gagna ditt företag.

MER AKTIVITET
MINDRE ADMINISTRATION

By Nordiq erbjuder bokningssystem online till boende, upplevelse- och aktivitetsarrangörer samt evenemang. Vi hjälper dig med allt från uppbyggnad, innehåll och underhåll av ditt bokningssystem till att bli din sparringpartner före under och efter implementeringen.

Hos By Nordiq får du unika bokningssystem som gör det möjligt att paketera flera produkter, exempelvis transport och upplevelse, i din försäljning. Vår produkt vänder sig speciellt till OTA's, destinationer, rederier, nöjesparker och evenemang.

Våra system hanterar hela paketlösningen och gör vardagen enklare för dig. Vi erbjuder hanteringen av administration och kundservice vilket gör det möjligt för dig att fokusera på att utveckla din verksamhet.

Vi erbjuder även rådgivning inom digital marknadsföring och affärsutveckling.
Detta arbetar vi med

Hos By Nordiq är vi med dig hela vägen i din affär.

Förutom biljett- och bokningssystem erbjuder vi en rad tjänster som ger dig mer tid i vardagen att utveckla din affär. Vi är din ambitiösa samarbetspartner och vi är alltid förberedda att ge dig råd och hjälpa dig, dina gäster och eventuella leverantörer.

Med systemet Book Visit får du et simpelt men kraftfuldt bookingsystem, der integreres direkte på din egen hjemmeside, og som giver dig fuld kontrol over kunderejsen. 

Kontakt os og hør mere
Möt vårt team
VD
Mats Persson
mats@bynordiq.se
Ekonomichef
Eva-Lotta Lind
evalotta@bynordiq.se
Projekt & Implementation
Sara Andersson
sara@bynordiq.se
Ekonomi
Helena Lindqvist
helena@bynordiq.se
Personal och Support & Service
Eva Olsson
eva@bynordiq.se
Support & Implementation
Kalle Bergström
kalle@bynordiq.se
Support & Implementation
Maria Rosengren
maria@bynordiq.se
Support & Implementation
Stina Löfving
stina@bynordiq.se
Support & Service
Carina Elworth
carina@bynordiq.se
Personal och Support & Service
Peter Rosengren
peter@bynordiq.se
Sälj och Support & Service
Elias Olsson
elias@bynordiq.se
Support & Service
Gabriel Olsson
gabriel@bynordiq.se
Kommunikation & Innehåll
Sofie Hjortdal
sofie@bynordiq.dk
Affärsutveckling
Marcus Persson
marcus@bynordiq.dk
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram